SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE...

  10 Kasım 2021

DEĞERİNE PAHA BİÇİLEMEZ!

 ‘’Büyük Atatürk! Tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta ve bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.’’

Bizler de Mayalı Gençler olarak ölümünün 83. yıl dönümünde Atamıza olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak duygu ve düşüncelerle bir kez daha dile getirdik.

Antalya Maya Okulları olarak 10 Kasım etkinliklerimiz, okulumuz bahçesinde siren sesi ile saat dokuzu beş geçe 2 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Liseler Müdürü Sayın Ayşe Gülşen Yazıcı’nın ve İlkokul-Ortaokul Müdürü Sayın Dilek Dağyar’ın öğrenciler ile Atatürk büstüne çelenk koymaları ile başladı. Törenimiz, Okulumuz Tarih Öğretmeni Ömer L. Aydın ile Maya Okulları Lise Öğrenci  Meclisi Başkanı Hüsniye Selmin Ataman’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile devam etti. Törenimizde 12.sınıf öğrencilerimizin bahçede oluşturdukları ay-yıldız seremonisi  ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi   ile Gençliğin Ata’ya Cevabı coşkuyla bir kez daha hafızalarda tazelendi.

Programımız; bahçe töreninin ardından konferans salonunda öğrencilerimiz Okan Eryılmaz ve Elif Karapunar’ın etkili sunumları eşliğinde 9/B sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu oratoryo gösterisi, öğrencimiz Berra Yeni’nin ‘’Mustafa Kemal’i Düşünüyorum’ şiirini seslendirmesi,  saz grubu Orkun Taşkın, Giray Yazıcı, Koray Şen ve solist öğrencilerimiz Aysu Aldemir, Zeynep Karakullukçu’nun Atamızın sevdiği şarkılara yer vermesi ile son buldu.

Sen rahat uyu Atam! Kurmuş olduğun her bir değerin yılmaz koruyucuları olacağımıza, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyeye getireceğimize ve tarihin senin için biçtiği değere sonsuza dek sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.

Özlem ve minnetle…


SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE... SONSUZ ÖZLEM ve MİNNETLE...