PARALİMPİK MİLLİ YÜZÜCÜ HAMİT DEMİR MAYA'DA!

  10 Aralık 2020

Tam Benlik Spor Bölümü öğrencilerimiz 3 Aralık Engelliler Günü kapsamında milli yüzücü Sayın Hamit Demir ile buluştu. Hamit Demir, engelli bireylerin spor konusunda yaşadığı deneyimleri paylaştı.
"Biz de bu toplumun bir parçasıyız. İnsanlar birbirine benzeyecek diye bir kural yok. Biz hepimiz birbirimiz için iyi bir ödev ve örneğiz. Birbirimiz için de bir değeriz. Kimse kendisinden farklı olanları yargılamamalı. Engellerimiz farklılıklarımız hiçbir şeye engel değil. Ben de bunun en güzel örneklerinden biri olduğumu düşünüyorum. Milli sporcu oldum ülkeme birçok madalya kazandırdım. Hayat güzel. İnsanlarla etkileşim halinde olmak bütün her şeyden daha anlamlı. Bu hayat hepimiz için bir yerde son bulacak. Durup düşünmek kadar uzun bir süremiz yok. Yaşamın olumlu güzel taraflarını yakalamalıyız ve iyi bir şekilde bu hayatın son istasyonuna varmalıyız." 
 Zorlukların üstesinden nasıl geldiğini anlattı. Bu zorlu yoldan başarılara uzanan hayat hikayesi herkese örnek olacak nitelikteydi.
"Altı yıllık milli takım mücadelemde 86 madalya kazandım. Bunların 20'si uluslararası madalyalar. Başarımı, azmimi, pes etmemeye daha da üstüne gitmeye bağlıyorum. Ne olursa olsun kaldığın yerden devam etmeye, azim göstermeye ve inançlı olmaya bağlıyorum. Bu hayat güllük gülistanlık olmayacak. Zorluklarla karşılaşacağız. Zorluklarda güzellikler gibi bu hayatın bir parçası. Burada önemli olan zorluklarla baş edebilmek. Biz ne kadar sabır edip zorluklara göğüs gerebiliyorsak o kadar başarılı oluyoruz." 
Okulumuza konuk olduğu için kendisine teşekkür ediyor, olimpiyat yolculuğunda başarılar diliyoruz.


PARALİMPİK MİLLİ YÜZÜCÜ HAMİT DEMİR MAYA'DA! PARALİMPİK MİLLİ YÜZÜCÜ HAMİT DEMİR MAYA'DA! PARALİMPİK MİLLİ YÜZÜCÜ HAMİT DEMİR MAYA'DA!