MÜZELER HAFTASI-

  18 Mayıs 2020

Her sanat eserinin arkasında benzersiz hikâyeler vardır. Aslında arkasında neler yaşandığını bilmediğimiz tiyatro oyunları gibidir tablolar. İzleyici kuliste neler olduğunu bilmez. Öyle sanat eserleri vardır ki ne anlatmak istediği, eserdeki kişinin kim olduğu hala anlaşılamayan, kendileri hakkında yıllarca konuşturmuş ve hala konuşturmaya devam eden. 
Bildiğiniz üzere tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüsü salgını döneminde evlerimizde çeşitli etkinliklere katılıyor, sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapıyoruz. Son zamanlarda İnsanların meşhur sanat eserlerini kendi çektikleri bir fotoğraf ile yeniden canlandırdıkları, mizah ile sanatın iç içe geçtiği birçok etkinlik görmekteyiz. Biz de Maya Okulları Görsel Sanatlar Öğretmenleri olarak sizi Türk ressamlarının tabloları içerisine davet ettik ve yaptığımız bu çalışma ile biz de tüm dünyayı etkisi altına alan bu meydan okumaya kendi kültürümüz ve kendi sanatçılarımızın eserleriyle katılmış olduk. Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) ile de paylaştığımız bu çalışmaları 18- 24 Mayıs ‘’Müzeler Haftasında’’ yayınladık. 
 En sevdiğimiz sanat galerilerini ve müzeleri geçici olarak ziyaret edemediğimiz şu dönemde, sahip olduğumuz nesnelerle sanat eserlerini yeniden yaratarak onları kendi evlerimize getirdik.
Öğrencilerimiz ve bizler için de unutulmaz bir anıya dönüşecek ve adından uzun süre söz ettirecek bu çalışma için desteklerinize tekrar teşekkür ederiz.


MÜZELER HAFTASI- MÜZELER HAFTASI- MÜZELER HAFTASI- MÜZELER HAFTASI- MÜZELER HAFTASI- MÜZELER HAFTASI-