Maya'da İlkokul Velisi Olmak

  20 Şubat 2019

Okulumuz konferans salonunda okul öncesi velilerimize yönelik “İlkokul Velisi Oluyorum” konulu bilgilendirme toplantısı 20 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirilmiştir. 
Maya Okulları İlkokul bölümü programı, eğitim öğretim felsefesi ve günlük yaşamına ait bilgilendirme ile velilerimizin yanıtlarını merak ettiği sorulara dair gerçekleştirilen paylaşım ve söyleşide okul yöneticilerimiz, zümre başkanlarımız, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi uzmanlarımız ve sınıf öğretmenlerimiz velilerimizle buluşmuştur. 
Ülkemizin geleceği olan öğrencilerimizin nitelikli bir biçimde yetiştirilmesinin, eğitimlerinin ve ihtiyaçlarının belirlenmesinin ancak sağlıklı bir okul-aile işbirliği ile sağlanabileceğine, ailenin okula, özellikle de çocuğuna gösterdiği ilginin öğrenci motivasyonuna katkısına gönülden inanılan Maya Okullarında bu önemli veli buluşmasında ilkokul 1. Sınıfa hazırlanan öğrencilerimizin öncelikle hazır buluşnuşluklarına, duyuşsal, bilişsel ve psikomotor yönden okul olgunluklarına yönelik olarak yürütülen süreçler hakkında önemli paylaşımlarda bulunulmuştur. Ardından anasınıfı öğrencilerimizin eğitim yolculuklarının önemli bir dönemeci olan ilkokula geçişlerine dair yaşanan heyecan ve mutluluğun paylaşımının yanı sıra okulumuz öncü uygulamalarına, ilkokul akademik programına, haftalık ders dağılımından, zaman çizelgesine, ödev- ölçme değerlendirme politikasına ve ilkokul velisi olma yolculuğundaki veli rollerine dair bilgilendirme ve söyleşi bölümü gerçekleştirilmiştir. 
Değerli katılımlarından dolayı tüm velilerimize ve anlamlı paylaşımlarından dolayı öğretmen ve yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunarız.  


Maya'da İlkokul Velisi Olmak Maya'da İlkokul Velisi Olmak Maya'da İlkokul Velisi Olmak Maya'da İlkokul Velisi Olmak