MAHALLEMİ DE BİLİRİM HAKLARIMI DA

  14 Kasım 2020

İnsanların bireysel ve toplumsal yaşamında haklarını bilmeleri ve  gözetmeleri önemlidir. Anayasayla güvence altına alınan vazgeçilmez, devredilmez ve dokunulmaz olan temel haklara dil, din, ırk, cinsiyet gözetilmeksizin insan olan herkes sahiptir.
Maya Okulları olarak disiplinler arası çalışmalar kapsamında özgün olarak gerçekleştirdiğimiz 4.sınıf öğrencilerimizden Steam  dersleri kapsamında İnsan hakları ve Vatandaşlık Derslerinde öğrendikleri bilgileri; bilişim teknolojileri dersinde ile günlük yaşam ile ilişkilendirmeleri beklenmektedir. 
Öğrencilerimiz ‘ Mahallemi de Haklarımı da Bilirim’ projesi kapsamında harita uygulaması ile kendi evlerinin bulundukları mahalleyi belirlemiş; mahallelerinde bulunan toplu kullanıma açık sosyal sorumluluk ve haklarının barındığı mekânları (hastane, okul gibi) işaretleyerek, bu mekânların kendilerine sunduğu hakları gösteren bilgileri scratch programı ile kodladılar.
Demokrasi Çocuk ve İnsan Hakları ile ilişkilendirilerek işlenen  steam çalışmaları kapsamında öğrencilerimizin performansları bizleri gururlandırmış; geleceğe olan umutlarımızı güçlendirmiştir. 

 


MAHALLEMİ DE BİLİRİM HAKLARIMI DA MAHALLEMİ DE BİLİRİM HAKLARIMI DA MAHALLEMİ DE BİLİRİM HAKLARIMI DA MAHALLEMİ DE BİLİRİM HAKLARIMI DA