Lego Education Etkinliği

  09 Şubat 2019

1 Aralık 2018 Cumartesi günü Maya Okulları İncek Yerleşkesinde gerçekleştirilen Lego Education eğitimine Maya Okulları İncek, Oran, Manavgat, Diyarbakır Yerleşkeleri ile Maya Çocuk Konya yerleşkelerinin okul öncesi öğretmenlerinin katılımları ile gerçekleştirildi. 
Maya Okullarının tüm paydaşlarının bir arada olduğu ve gün boyu süren eğitimde katılımcılar okul öncesi müfredatında yer alan kazanımları Legoyu kullanarak nasıl uygulamaya geçirebileceklerine ilişkin oyunlar oynadılar. Lego Educationun 4İ Modeli ile gerçekleştirilen etkinlikleri yaratıcılıklarını katarak uygulayan öğretmenlerimiz, bu uygulamaları sınıf ortamına aktarmak için büyük heyecan duydular. Legonun Six Bricks tuğlalarını kullanarak öğrencilerin el – göz koordinasyonunu, işitsel hafızalarını, görsel algılarını, İletişim, kendini ifade etme ve problem çözme becerilerini, muhakeme gücünü, bilateral koordinasyonunu ve yaratıcılık becerilerini geliştirici zengin etkinlikleri deneyimleme fırsatı elde ettiler.  Lego Educationun duyguları içeren seti ile hikaye kurgulayıp canlandırma, duygularını tanıma ve ifade edebilme, başkalarının duygularını anlama becerilerine yönelik birbirinden farklı uygulamalar gerçekleştirdiler. Eğitimin son bölümünde stem setini de inceleyerek uzay, dinozorlar, gezegenler, lunapark gibi öğrencilerin ilgilerini ve meraklarını besleyen konularda lego parçalarını kullanarak stem uygulamalarına yönelik olarak bilgi edindiler. 


Lego Education Etkinliği Lego Education Etkinliği Lego Education Etkinliği Lego Education Etkinliği Lego Education Etkinliği Lego Education Etkinliği