ENGELLİLER HAFTASI

  17 Mayıs 2021

Bizler toplum olarak bir bütünüz. Bu bütünlüğün ayrılmaz parçaları olan “Engelli Bireyler” için bilgi ve farkındalığın oluşması adına 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır.
Engelliler Haftası boyunca; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. 
Engellilik bireyin kendisi ve ailesi için zorlu yaşam koşullarını da beraberinde getirebilmektedir. Bu durum ailelerin hassas ve dikkatli olmalarına yol açarken onların yaşadığı güçlüklerle baş etmeleri sürecinde de bizlere birtakım görevler yüklemektedir. Bu görevlerin belki de en önemlisi engelli birey ve ailesi ile duygudaşlık kurmaktır. Bu hafta münasebetiyle her bireyin engelli adayı olduğuna, engelli bireylerimize yönelik olumlu tutum ve davranışlar sergilenmesinin önemine dikkat çekilmektedir. 
Bizler de Maya Okulları olarak bu özel haftada Milli Paralimpik Komitesi’nin hazırladığı sunu videolarla ders içi etkinlikler yaptık. Engelli Bireylerin yaşadığı güçlüklerle ilgili ders içerisinde beyin fırtınası yaparak çeşitli çözümler bulduk.  Engelli Bireylerin yararlanabileceği internet sitesi ziyaretlerinde bulunduk.


ENGELLİLER HAFTASI ENGELLİLER HAFTASI ENGELLİLER HAFTASI ENGELLİLER HAFTASI