Değerler Müzesi Gezisi

  05 Nisan 2019

Birinci sınıf öğrencilerimiz  Hayat Bilgisi ve BSÇ dersinde öğrendikleri ‘’Değerler Eğitimi’’ konularını eğlenerek pekiştirmek amacıyla “Ankara Yenimahalle Belediyesi Evrensel Değerler Çocuk Müzesi” ne gezi düzenlediler. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nin alt katında bin 600 metrekare alan üzerine inşa edilen ve Türkiye'de bir ilk olma özelliğini elinde bulunduran Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, toplumda her geçen gün yok olan saygı, sevgi, hoşgörü ve yardımseverlik gibi değerlerin işlendiği, çocukların eğlenerek öğrendikleri bir müze olmasından ötürü takdire değerdir. 
Alanında uzman eğitmenler liderliğinde "Vahşi Yaşam-Yardımseverlik ve Çevre-Saygı" keşif alanlarında öğrencilerimize eğitim verildikten sonra oynanan oyunlar, öğrenilenlerin içselleşmesini sağladı.
Değerler eğitimi kapsamında evrensel değerlerin çocuklarımıza anlatılması ve bu konuda duyarlılık kazanmaları amacıyla yapılan keyifli ve eğlenceli bir gezi oldu. Öğrencilerimiz "Vahşi Yaşam-Yardımseverlik ve Çevre-Saygı" keşif alanlarında aldıkları eğitimlerle keyifli vakit geçirdiler. Müze çalışanlarına öğrencilerimize katkılarından ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkürü ederiz. 


Değerler Müzesi Gezisi Değerler Müzesi Gezisi Değerler Müzesi Gezisi Değerler Müzesi Gezisi Değerler Müzesi Gezisi Değerler Müzesi Gezisi Değerler Müzesi Gezisi