BİZ İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ!

  24 Kasım 2020

Uzun bir yolculuktur öğretmenlik, yolda verdikleriniz değil aldıklarınızdır asıl olan. Her gün hiç bitmeden ve tekrar etmeden yepyeni bir güne uyanmaktır. İçinde vicdan, iyilik ve güzellik olan duygularla konuşmaktır. Hiç bilmediğiniz dünyaların kapısını aralamak, hiç tanımadığınız evlerin dertlerine çare bulmaktır. Birileri için çok şey olmaktır; bazen ana, bazen kardeş, bazen dost.

Hayatın tüm sıkıcılığına karşı yapılacak en iyi iş öğretmenliktir. Her an yeni bir haber, her an yeni bir durum ile baş etme becerisidir.  Öğretmenler hayatın içinde öğrenme yoldaşıdır. Bütün o çikolatalı yapışkan öpücükler, yırtık kağıt parçalarına sıkıştırılmış sevgi sözcükleri ile yeniden başlamaktır.  Yıllar geçse de, pastada üflenen mumların sayıları artsa da hep öğrencileriyle yaşıt kalmaktır. Doğan gün hükümsüzdür; kayıtsızdır ve küçük bedenlerdeki kocaman kalplere olan güvenle geleceğe inanmak; haysiyetli yarınlara yön vermekte söz sahibi olmak; yola çıkmaktan korkmamaktır. 

Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ilkleriyle aydınlanan yolumuzda azim ve kararlılıkla ilerleyeceğimiz şen şarkıların, coşkulu çocuk seslerinin içinde tebessümle, yürek yüreğe kutlayacağımız nice yıllarımız olsun. Öğretmenler Günümüz kutlu olsun. 


BİZ İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ! BİZ İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ! BİZ İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ! BİZ İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ! BİZ İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ! BİZ İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ! BİZ İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ! BİZ İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ! BİZ İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ! BİZ İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ! BİZ İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ!