BİLİŞİM HAFTASINDA DİJİTAL PANOLAR!

  08 Mayıs 2021

Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında olduğu gibi bu yılda öğrencilerimiz Bilişim haftasında birbirinden keyifli çalışmalar yaptılar. 
Anasınıfı öğrencilerimiz kodlamalı boyama ve robot sudoku etkinliklerinde çok eğlendiler. 1.sınf öğrencilerimiz gelişen teknolojiyle robotların yapabildiklerini izlerken bir yandan da kendi robotlarını çizdiler ve robotlarının özelliklerini bizlerle paylaştılar. 2.sınıf öğrencilerimiz evlerinde bulunan elektronik atıklardan “atma dönüştür” sloganıyla yola çıkarak çocuk ve hayvan figürleri oluşturdular. Birbirinden yaratıcı çalışmalara imza attılar. 3.sınıf öğrencilerimiz kısıtlamaların olduğu bu dönemde en çok özlem duydukları oyun parklarını Tinkercad programında 3 boyutlu olarak tasarladılar. 4.sınıf öğrencilerimiz Chatterpix uygulaması ile çektikleri fotoğrafların canlanmasını sağlayıp, teknolojik aletlerin kullanımı konusunda farkındalık yaratan videolar oluşturdular. 5.sınf öğrencilerimiz Minecraft Education Editionda yer alan kod saati görevlerini yerine getirerek sertifikalarını kazandılar. 6.sınıf öğrencilerimiz Uzay araçlarına olan ilgilerinden yola çıkarak Tinkercad programında 3 boyutlu olarak tasarımlarını gerçekleştirdiler. 7.sınıf öğrencilerimiz ise enerji kaynaklarının dünya için gittikçe önemli bir sorun haline geldiğinin bilinciyle Minecraft Education Edition ile enerji kaynaklarının dönüştürülmesi ve yenilenebilmesi için çözüm önerilerinde bulundular. 
Uzaktan eğitim sürecinde olmamız sebebiyle bütün sınıf seviyelerinde öğrencilerimizin ürünleri dijital panolarda yerlerini aldı.


BİLİŞİM HAFTASINDA DİJİTAL PANOLAR! BİLİŞİM HAFTASINDA DİJİTAL PANOLAR! BİLİŞİM HAFTASINDA DİJİTAL PANOLAR! BİLİŞİM HAFTASINDA DİJİTAL PANOLAR! BİLİŞİM HAFTASINDA DİJİTAL PANOLAR! BİLİŞİM HAFTASINDA DİJİTAL PANOLAR! BİLİŞİM HAFTASINDA DİJİTAL PANOLAR!