ATIK YAĞLARA DUYARSIZ KALMAMAYA!

  04 Aralık 2020

Baktığımızda gözümüze çok az gelen 1 litre atık yağın 1 milyon litre temiz suyu kirletebildiğini; suyun yüzeyine döküldüğünde güneş ışığının suya girmesini engelleyerek sudaki oksijenin azalmasına neden olduğunu ve dolayısıyla oradaki canlılara zarar verdiğini biliyor muydunuz? Biz biliyorduk ve “Biz doğayı korudukça doğa da bizi korur.” düşüncesi ile Fen Bilimleri öğretmenleri ile 5. ve 6.sınıf Tam Benlik Fen Bilimleri grubu öğrencilerimizle maske, mesafe ve hijyen koşullarına uygun öğrencilerimizin izinli olduğu saatlerde açık havada kullanılamaz durumdaki atık yağlarımızı içinde bulunduğumuz günlerde daha da çok ihtiyaç duyduğumuz el sabunlarına dönüştürdük. 
Öğrencilerimiz; Fen Bilimleri öğretmenleri rehberliğinde evlerinde oluşan atık yağlarını basit ve uygun malzemeler ile lavanta, vanilya, gül, nane kokulu sabunlara dönüştürdü. Hem eğlenip; hem de öğrendiğimiz etkinliğimizde; doğa dostu bir okul olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmenin mutluluğunu yaşadık. 


ATIK YAĞLARA DUYARSIZ KALMAMAYA! ATIK YAĞLARA DUYARSIZ KALMAMAYA! ATIK YAĞLARA DUYARSIZ KALMAMAYA! ATIK YAĞLARA DUYARSIZ KALMAMAYA! ATIK YAĞLARA DUYARSIZ KALMAMAYA! ATIK YAĞLARA DUYARSIZ KALMAMAYA! ATIK YAĞLARA DUYARSIZ KALMAMAYA! ATIK YAĞLARA DUYARSIZ KALMAMAYA!