18 MART; BİR DESTAN!

  18 Mart 2021

BİR YOLCUYA
Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın
Bir vatan kalbinin attığı yerdir.

106 Yıl önce Anadolu'nun varoluş savaşı verdiği sonunda vatan toğraklarını ilelebet koruduğu Çanakkale Destanı'nın yıl dönümünü okulumuzda büyük bir çoşkuyla kutladık.

Maya Okulları olarak tarihimize altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin, 106. yıl dönümünü kutlamanın büyük sevincini, onurunu, gururunu yaşamaktayız. 

Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi , vatan topraklarını savunmak ve korumak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimizin 
anılması bakımından da anlamlı bir gündür.

Çanakkale, kahraman bir milletin varlığını bütün dünyaya ispat ettiği, tarihte eşine rastlanmayacak kadar muhteşem bir milli duygu,inanç istiklal,kahramanlık ve şahlanışın başlangıç noktasıdır.
 
Seyit Onbaşı, Ezineli Yahya Çavuş, Saka Hüseyin... özünde kahramanlık yatan duygularının bir neferi olarak Çanakkale'de düşmana: "Dur! demiştir.

Milletimizin "Çanakkale Geçilmez!" sözünü bütün dünyaya ezberlettiği büyük kahramanlık derstanın 106.yılında, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları canı pahasına savunan şehit ve gazilerimizi minnetle yad ediyoruz.


18 MART; BİR DESTAN! 18 MART; BİR DESTAN! 18 MART; BİR DESTAN! 18 MART; BİR DESTAN! 18 MART; BİR DESTAN! 18 MART; BİR DESTAN! 18 MART; BİR DESTAN! 18 MART; BİR DESTAN!